Madde 1 – TARAFLAR

Bir tarafta  Hamidiye Mah.Ulubatlı Hasan Cad.No.54-Balo iş Merkezi, çekmeköy/İstanbul  adresinde mukim 6C5  ile diğer taraftan ………………………………………………………………….. adresinde mukim ………………………………arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.

Madde 2 – KONU

İşbu sözleşme MÜŞTERİ’nin iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmsek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet yazılımlarının 6C5  tarafından hazırlanması ve yayımlanması hizmetini kapsamaktadır.

Madde 3 – MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1 MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dökümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ’nin gerekli dökümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmelerden 6C5  sorumlu tutulamaz. İlk yayımda yerleştirlen iletişim sayfası ve ana sayfa içerikleri dışındaki yazı ve resim girişleri müşteri tarafından yapılacaktır. Sunulan site için  tema demo su müşteri tarafından onaylandık tan sonra tema kodlarında herhangi bir değiklik yapılamaz.

3.2 MÜŞTERİ, 6C5  tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının 6C5  ‘a ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.

3.3 MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, 6C5  ‘un hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

3.4 MÜŞTERİ, web sitesi güncelleme şifrelerini istediği zaman teslim alabilecektir. Güncelleme şifreleri teslim edilmesinden itibaren bu şifrelerin üçünü kişilerin eline geçmesinden ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak sorunlardan 6C5  sorumlu tutulamaz. Kullanıcıların veritabanında yol açtığı hatalardan veya hack girişimleri sonucu oluşan veri kayıpları ve diğer sorunlardan 6C5  sorumlu tutulamaz.

3.5 MÜŞTERİ yapım aşamasında üzerinde çalışılan tasarımı bütün olarak değiştirme talebinde bulunduğunda, sözleşme tutarının %70’Si kadar fark ödeyeceğini kabul eder.

3.6 MÜŞTERİ ek olarak tema üzerinde yazılımsal değişiklikler için sözleşme tutarının %90’Si kadar fark ödeyeceğini kabul eder.

Madde 4 – 6C5 ‘un YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1 6C5 , MÜŞTERİ’nin tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu  (web tasarımı) hazırlamakla ve sözleşme geçerlilik süresince yayımlamakla yükümlüdür. 6C5  site yayımını yüksek hız ve kalitedeki serverlerde yapacağını taahhüt eder.

4.2 6C5  , MÜŞTERİ’ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları 24 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür. Veritabanı kodlarındaki ve animasyonlardaki düzeltmeler 7 gün içinde yapılacaktır. Hatalardan kaynaklı düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir.

4.3 6C5  , MÜŞTERİ tarafından talep edilen ek tasarım (yazılım ve veritabanı kodlarında değişikliği gerektiren düzeltmeler ve sayfa eklemeleri) için gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.

4.4 Web sitesinin taslak yayımı 30 gün, bitmiş (animasyon veya database) yayımı 60 gün içinde yapılacaktır.

4.5 6C5  sözleşme geçerliliğini koruduğu sürece sitenin arama motorlarındaki pozisyonunu izlemekle yükümlü değildir. Arama motorlarının kriterlerindeki değişimler ve gelişmeler konularındaki çalışmalardan ek ücret talep edilecektir. 6C5  Özel web arama motorlarındaki sonuçlar ile ilgili hiçbir sorumluluğu kabul etmeyecektir.

4.6 6C5  , MÜŞTERİ tarafından talep edilmesi durumunda bütün şifreleri teslim edecektir.

4.7 6C5  , bu sözleşme çerçevesinde satın alınan alan adının MÜŞTERİ’ye ait olduğunu kabul eder.

4.8 6C5  , herhangi bir sorun nedeniyle sitenin çökmesi durumunda web sitesini ilk formatında yeniden yayıma sokacak (PHP sistemlerde içeriksiz şekilde), bunun için herhangi bir ücret talep etmeyecektir.

Madde 5 – HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ

5.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(bir) yıl olarak belirlenmiştir, sözleşme bitiminden sonraki her yıl alan adı yenileme masrafları için 30 $ +KDV, hosting yenileme için ………………….+KDV ücret 6C5  tarafından MÜŞTERİ’ye faturalandırılacaktır. Destek hizmetinin devamının istenmesi durumunda 100 $ +KDV ek ücret faturalandırılacaktır.

5.2 Hizmet bedeli 1(bir) yıllık ……………………. TL + KDV olarak belirlenmiştir.

5.3 Hizmet bedeli’nin 1/2 si iş başlangıcında, kalan 1/2’si ilk ödemeden 30 gün sonra MÜŞTERİ tarafından 6C5  ‘a ödenecektir.

5.4 Ödemelerin yapılmaması durumunda, 6C5  taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.

5.5 Sözleşmenin konu yapıldığı alan adı ………………………………………………’dur.

Madde 6 – YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İSTANBUL/ŞİŞLİ mahkemeeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 6(altı) maddeden ve 1(bir) sayfadan oluşan işbu sözleşme ……../………/……….. tarihinde 2(iki) nüsha olarak düzenlenmiştir.

6C5 WEB TASARIM SÖZLEŞMESİ PDF İNDİR