Domain Nedir ?

Domain Nedir?

İnternette aradığımız bir ürünü veya bir internet sitesini bulmak için, o ürünün ya da internet sitesinin Ip adresini bilmemize gerek yoktur. İnternet arama motorlarına ürün adı veya site adını yazmamız yeterlidir. İşte bizlere bu kolaylığı sağlayan domain’dir. Domain alan adı anlamına gelmektedir. Bir web sitesi tasarlamaya karar verdiğinizde kendinize öncelikli olarak bir alan adı yani domain alırsınız. Domain, domain adı ve üst düzey domain olarak iki çeşit olarak karşımıza çıkar. Alan adı domaindir, “.com” üst düzey domaindir.

Üst Düzey Domain

Üst düzey domaniler sürekli olarak karşımıza çıkan “.com, .org, .net, .co” gibi yaygın kullanılan domainlerdir. Üst düzey domainler kurumsal yapıya göre değişmektedir. Örneğin “.gov” üst düzey domaini resmi kurumlar tarafından kullanılan bir domain çeşididir.

6c5

Teknoloji ve sosyal medya sistemleri geliştirmesi yapan firmamız, sizler adına web tasarımları yapmakta ve sizlere domain tespitinde yardımcı olmaktadır. Kendinize belirlediğiniz alan adınıza en uygun web tasarımlarını yaparak, domaninizin internette yer almasını ve daha çok kişi tarafından ziyaret edilmesini sağlamaktayız. Domain ayarlaması ve web tasarımı yapıldıktan sonra, yine sizlere seo hizmetleri vererek, hazırlanan internet sitesinin en çok ziyaret edilen siteler arasında olmasını, arama motorlarında arama yapıldığında üst sıralarda olmasını sağlamaktayız. Yaptığımız çalışmalarda domaine ait alt domainler ve park domainler oluşturarak sitenizin daha dinamik olmasını sağlamaktayız.

HEMEN BİZE ULAŞIN