Ortam Dinlemesi Adwords Reklam

Ortam Dinlemesi Adwords Reklam

Ne oluyor LAN Dedirten ‘ÇAKALLIK’ etkili bir durum; konuştuğumuz konular üzerine akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarımızda reklam çıkması.

Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlardaki uygulamalar Twitter, Facebook, Google, Instagram, Whatsapp gibi. Her an yanımızda .Bizlerin, hareketlerini sesli ve görüntülü olarak ‘kendi elimizle’ verdiğimiz izinlerle izliyolar, dinliyor hatta bizi zorla yönlendiriyorlar.

Tamam peki bize bunu nasıl yapıyolar ?

Şu görseldeki ‘Google Play Store başlangıç applicationsunu diye geçiyor ve bu uygulamalar tüm izinlere sahip.

google

Burada kısa bişey söyliyeceğim “Apple ürünleri güvenlidir” YOK ÖYLE BİŞEY ABİ yalan. Hadı bunun testini yapalım şimdi . Hiç kimsenin olmadığı (yani ses olmayan) bir odada alakasız konular üzerine sesli şekilde konuşun bu arada İnternetiniz açık olsun =)

Don almak istiyorum =) Şapka nereden bulabilirim, yeni yüzük alacağım’ gibi şeyleri yüksek sesle söyleyin sonra facebook, instagram, twitter gibi uygulamaları açın bakalım. Hemen o anda olmasa bile ama kesinlikle oluyor dakikalar içinde söylediklerinizle ilgili reklamları karşınızda görmeye başlayacaksınız.Yada bir arkadaşınızı arayarak “muğlada’ en iyi otel hangisi?”, “Uçak veya otobüs  biletini nereden alayım?” vs. yine reklamlar ile karşılaşacaksınız. Bu işi telefonda verdiğimiz “mikrofon” izinleri üzerinden yapıyorlar.