SAMSUNG GEAR S İNCELEME

SAMSUNG GEAR S İNCELEME

SAMSUNG GEAR S İNCELEME

Teknoloji denilince akıllara gelen firmalardan biri tabiki de Samsung firmasıdır. Samsung teknoloji pazarından adından oldukça bahsettirmektedir. Gerek yapmış olduğu kaliteli teknoloji ürünleri gerekse de reklamlar sayesinde ismini tüm dünyaya duyurmuş bir firmadır. Samsung’un bilgisayarlar, laptoplar, akıllı cep telefonları, tabletler ve beyaz eşyaları haricinde bir de akıllı saatleri de kullanıcıların hizmetine çıkarmış durumdadır. Bu akıllı saatlerden biri de Gear S’tir. Bu akıllı saat sayesinde hem saat ihtiyacınızı karşılamaktasınız hem de bu saatler sayesinde istediğiniz kişiler ile telefon kullanır gibi görüşmeler yapabilmektesiniz. Gelin birlikte Samsung Gear S’in özelliklerine birlikte bakalım;

Samsung Gear S 67 gram ağırlığında akıllı bir saattir. Bu saatin ekranı da kavisli yapısıyla ve süper amoled özelliği sayesinde kullanıcıların dikkatini fazlasıyla üzerinde toplamayı başarıyor. Ekranın yan taraflarında birer kayış bulunmasıyla birlikte bu kayışları da alt tarafta bulunan kelepçeler sabit tutmaktadır. Bu kelepçeleri bileğinize göre istediğiniz gibi ayarlamasını yapabiliyorsunuz. Bu akıllı saatin ön yüzeyinde Samsung logosu yer almıyor. Saate ilk bakıştı gözünüzü hemen home tuşu yani ana sayfa tuşu çarpıyor. Bu tuşun dikkatleri üzerine toplamasındaki önemli detayı saatin ön yüzünde fiziksel olarak çıkıntı şeklinde olmasından kaynaklanıyor. Saatte bulunan kayışlar sayesinde saatinizi bileğinize göre ayarlamanızın dışında kayışlar sayesinde de saati çıkarma yetkisine sahip oluyorsunuz. Samsung’un üretmiş olduğu bu saatlerin yalnızca siyah ve beyaz renk olmak üzere 2 adet renk seçeneği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde bazı kullanıcıların istedikleri renk seçenekleri de maalesef daha üretime konulmamıştır. Samsung Gear S, Ip 67 sertifikasına sahiptir. Bu sertifika ne anlama geliyor diyebilirsiniz. Bu sertifika ürünün sağlamlık açısından deneyim aşamalarından başarıyla geçmiş anlamına gelmektedir. Bu akıllı saati tozlu ortamlarda veya su dolu ortamlarda kullanmanız halinde saate hiçbir zarar gelmemektedir.

SAMSUNG GEAR S İNCELEMESamsung Gear S’in en büyük özelliklerinden biri de saatin arka tarafında bulunan sim kart yerleştirme haznesidir. Bu hazne sayesinde sim kartınızı yerleştirip telefon kullanır gibi saatinizi kullanıyorsunuz. Bu özellik Samsung kullanıcılarını oldukça fazla sevindirmişe benziyor. Bu özellik sayesinden dışarı çıktığınızda telefon ağırlığındna yakınan kişiler için saatin bu özellikleri taşıması harika bir teknoloji olarak kabul edilmektedir. Cihazın arka tarafında sim kartı girişinin bulunmasının haricinde ciahzı şarj etmek için bulunan bağlantı noktası ile kalp ritminizi ölçmeye yarayan bir de teknoloji detayı bulunmaktadır. Bu ve bunun gibi özellikleri sayesinde Samsung’un Gear serilerinin arasında Gear S önceki Gear serilerinin bir adım önüne geçiyor. Ayrıca görünüm olarak da önceki serilerden daha şık ve daha spor bir görünüme sahiptir. Saatin ekranının büyük olması bazı kullanıcılar için sıkıntı yaratır düşüncesi ortaya atılabilir. Ama ekranın kavisli bir yapıya sahip olması sayesinde kullanıcıları hiçbir şekilde rahatsız etmemektedir. Ekranın ön yüzeyinde bulunan home tuşu saatin kullanımı açısından kullanıcılarının oldukça kolaylık sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Samsung kullanıcıların akıllarındaki en büyük soru tabiki de saatteki kameranın olup olmaması konusudur. Samsung Gear S’te kamera maalesef bulunmakatadır. Çünkü bu saati alıp koluna takan bir kişi toplu taşıma araçlarında veya kalabalık rtamlarda kameranın varlığı sıkıntı yaratıyordu. Diğer insanlar gizli kamera olduğunu düşünerek rahatsız olmalarına neden oluyordu. Bunun için Samsung görevlileri de bu akıllı telefona kamera sistemini kurmamayı tercih etmişler. Saati alıp kullanmaya ilk başlandığında kurulumun yapılması gerekmektedir. Bu kurulum da Samsung telefona sahip olan kullanıcılar yararlanmaktadır. Kurulumun yapılabilmesi için Samsung telefonlara 4.1 bluetooth yardımı ile bağlantıların yapılması gerekmektedir. Kurulum işleminin tamamlanması için Galaxy Apps mağazasından uygulamaya ait programın indirilmesi gerekmektedir. Bu uygulamanın indirilmesi demek telefonunuzdan saati kolaylıkla kontrol etmeniz anlamına gelmektedir. Kurulumunu tamamladıktan sonra isteğiniz karşılığında nano sim artınız sayesinde kullanabilir isterseniz de bluetooth sayesinde telefonunuza bağlanıp kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Saatin ekranı 2 in.lik bir boyuta sahiptir ve 360×480 değerinde görüntü kalitesi sunmaktadır. Saatin ön yüzeyinde bulunan home tuşu sayesinde saatte herhangi bir şeyle uğraşıldıktan sonra ana ekrana dönmemizi sağlıyor. Ayrıca home tuşu sayesinde saati uyku moduna almamız sağlanmaktadır. Samsung Gear S’te neler yapabiliriz diye düşününler var ise şöyle açıklayabilirim;

Spor ile uğraşanlar var ise adımlarınızı sayma programını kullanabilir ve adımlarınızı saymanızı sağlayabilirsiniz. Cihazın arka yüzeyinde bulunan sensör sayesinde kalp ritminizi ölçebilir ve duruma göre dinlenmeye ihtiyaç duyuyorsanız bilgi edinmiş oluyorsunuz. Bluetooth veya nano kart sayesinde telefona bağlı isek telefona gelen bildirimleri saatimizde görmemiz sağlanmaktadır. Cihazda kendinden 4 gb’lık bir hafıza bulunuyor. Bu hafıza sayesinde saatimizde videolar veya resimler depolamamız sağlanıyor. Cihaz adına bilinmesi gereken en önemli özelliklerden biri de şarj süresiniz ne kadar olduğudur. Cihaza bluetooth ile bağlantı halindeyken ve nano kart kullanımı aktif haldeyken şarjı 1 gün sürmektedir. Bu kullanım süreside oldukça tatmin edici olarak görülmektedir. Cihazda sim kart takılı haldeyken ve telefon olarak kullanımda birileri ile telefon görüşmeleri yapıyor iseniz küçük çapta ısınmalar meydana geliyor ama bu da normal olarak karşılanmaktadır.

Son olarak Samsung Gear S hakkında değerlendirme yapmak gerekirse;

Kavisli süper amoled ekranı sayesinde oldukça şık bir görünüme sahiptir. Her türlü ortamlarda kullanmaya müsait ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Nano kart ile sim kartı sayesinde telefon olarak da kullanmak oldukça iyi düşünülmüş özelliklerdir. Gps desteği sayesinde harita konumlarını kolaylıkla inceleyebilmektesiniz. Ülkemizde ortalama olarak 100 tl civarlarında fiyatlarının olması da oldukça uygun olarak görülmektedir.


fal baktır