SEO Danışmanı

SEO Danışmanı

Birçok şirket için geçmişte yapılan SEO taktikleri artık Google tarafından cezalandırılıyor. Düşünce liderliği ve online marka konumlandırması için  SEO’da bir lider olan bir SEO uzmanı ile çalışmak çok önemlidir.

6c5.org Seo ekibi ile tanışın 2013’ten beri SEO uygulayıcısı olan 6c5  2013’ten bu yana Dijital Pazarlama uzmanı, kökleri itibariyle Arama Motoru Optimizasyonu uygulamasında müşterilerle aktif olarak çalışmaktadır.

SEO Danışmanı, şirket ve  müşterilerinin genel SEO stratejisini planlamak, uygulamak ve yönetmekle sorumludur. Genellikle web tasarım, web analizi, içerik stratejisi planlaması, bağlantı oluşturma ve anahtar kelime stratejisi gibi çok çeşitli görevleri kapsar.

Seo Çeşitleri  !

Siyah şapka SEO , Hızlıca arama motorlarına odaklanan ve bir kullanıcı kitlesi olmayan agresif taktikleri ifade eder. Bunlar, anahtar kelimelere yönelirler , sayfa içeriğindeki alakasız anahtar kelimeleri kullanarak, yalnızca daha üst sıralarda yer almak için çabalarlar, yazılım kullanarak içerik oluşturmayı otomatikleştirir ve bir çok bot kullanırlar. Bu teknikler, Google’ın   kurallarına aykırıdır ve uzun vadeli bir yatırımdan ziyade hızlı bir finansal getiri arayanlar tarafından kullanılır. Siyah şapka SEO sitenize  ciddi şekilde zararlı olabilir.

Gri şapka SEO  Genellikle Google’nin bazı yönergelerini takip eder ve kuralları biraz zorlayan birkaç hile ile sıralamaya girmeye çalışırlar. Bunlardan bazıları  link değişimi veya makale dönüşümü veya tanıtım yazısı içerir.

Beyaz şapka SEO , Bağlantı kazanmaya, ilgili anahtar kelimeleri kullanarak içeriği optimize etmeye ve okuyucuları eğiten ve yönlendiren makaleler yazmaya odaklanan ve google’nin seveceği içerik ve site düzeni ile sıralamaya girmeyi sağlarlar..

 

Teknik SEO sorunları nelerdir?

Site, teknik nedenlerle Google aramasında dizine eklenmiyor,Google Search Console tarama hataları,Googlebot için tarama sorunlarına neden olan sunucu hataları,Robots.txt sorunları,Backlink verimliliği sorunları,Site mimarisi sorunları,Webmaster tools hataları,

SEO Danışmanı

Doğru Anahtar Kelimeleri Belirleme.

Anahtar kelime araştırmasının, en fazla trafikle değil, en iyi trafiğe bağlanmaya çalıştığını belirtmek önemlidir. Günde 1 milyon izleyici, bir tür kârla çevrilemezlerse çaba göstermeye değmezken, yüzde 10’luk dönüşüm oranına sahip 1000 ziyaretçi, sağlıklı bir yaşam sağlayabilir.Son olarak, anahtar kelime araştırması bittiğinde, SEO’nun tüm hileleri, her sayfayı arama motorunun dikkatine sunmak için devreye girer. Bu, sayfa içi SEO ve geri bağlantıların en değerli olduğu zamandır. Bir sayfayı sıralamak için gereken iş miktarı, anahtar kelimelerinin rekabetçiliğine bağlıdır. Bazıları doğal olarak zirveye doğru süzülürken, diğerleri önemli bir zamana ihtiyaç duyuyor.

 

Gerçek SEO uzmanları, Google’ın politikalarına uygun olan bu taktikleri çalışır, sonuç elde etmenin en iyi ve en güvenli yolunu kullanır. Aksini söyleyen biriyle çalışmayın..

 

ŞİMDİ BİZE ULAŞIN 7/24