Seo

Seo

Dünya’nın her ülkesinde seo taktikleri aynıdır tabi bazi kişilerin kendine özgü taktikleri vardır.Bunlar’dan en bilindikleri tabiki backlink çalışmasıdır.Peki backlink çalışması işe yararmı? Aslında bununda bir çok kuralı vardır, yeni açılmiş bir siteye backlink çalışması yapamazsınız yapsanızda pek işe yaramaz gelin biraz backlink nasıl bir siteye yapılır onları konuşalım isterseniz.

Backlink yapılacak sitede olması gerekenler.

1.Kesinlikle domain yaşını alması gerekiyor 3 veya 4

2.Sitedeki içeriklerin tamamen özgün olması gerekiyor.

3.Backlink alacaği site aynı kategoride olması gerek.

4.Sitedeki anahtar kelimelerin sayıları azaltılması gerek.

5.Backlink yapılacak site’nin alexa değerlerinin uygun olması gerek.

6.Backlink yapılacak sitenin dışarı link vermemesi gerekmektedir.

 

Seo taktiklerine devam ediyoruz  eğer kurumsal bir firma için seo çalışması yapıyorsanız en dikkat edilmesi gereken şey web tasarımdır, kullanılan temanın warez olmaması gerekmektedir.Ve tasarımın %100 mobil ve seo uyumlu olması gerek, bunun yanı sıra seo uyumlu makalelerle sitenin desteklenmesi lazım.Kurumsal sitelerde alt link çalışması yapılmaması gerek bu doğru bilinen bir yanlıştır alt link çalışması site yaşını almamış ise kesinlikle zararlıdır sıralamadan düşebilirsiniz. Bu kurallara dikkat etmeniz halinda siteniz istediğiniz yerde olacaktır.

Bir çok kişi Black Hat Seo yani Siyah Şapka Seo ile siteleri’nin sıralamaya girmesini bekler kurumsal sitelerde bu sitenin çöp olması demektir.Black Hat Seo yapılacak siteler sıralamaya girer ama pek fazla yukarıda kalmaz ve site çok büyük cezalar alabilir örneğin  sandbox gibi.

White Hat Seo kurallar çerçevesinde başarıya ulaşabileceğiniz tek seo taktiklerinden biridir.White Hat Seo yani  Beyaz Şapka Seo’da dikkat edilecek şeyleri anlatacağım,White Hat Seo ‘da makalelerin 300 kelimeden az olmaması gerekmektedir ve kesinlikle seo uyumlu makale yazılması gerekmektedir.Beyaz Şapka Seo’da 2.En önemli kural organik ve kaliteli içerik sunmak ve sitenizi güncel tutmak ve White Hat Seo yaparken kesinlikle Backlink almayın. 

 

Seo Sanişmanliği