Site Haritası Nasıl Oluşturulur?

Site Haritası Nasıl Oluşturulur?

Site haritası oluşturmak için birden çok içerik ve hizmetden yararlanabilirsiniz.  (https://www.xml-sitemaps.com) üzerinden çevrimiçi olarak site haritası oluşturabilir veya farklı bir programla site haritanızı oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bunların haricinde WordPress ve benzeri gelişmiş bir altyapıya sahip sistem kullanmaktaysanız, WordPress Sitemap Oluşturucu yani Türkçe ismiyle WordPress Site Haritası Oluşturma eklentilerini kullanarak da site haritanızı başarılı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

WordPress için site haritası oluştururken eklentiler kısmından “WordPress Sitemap Oluşturucu” veya “Google XML Site Haritaları” olarak aratıp seçeceğiniz eklentiyi kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Diğer gelişmiş sistemlerde de “Sistem Adı Sitemap Generator” olarak google üzerinden arattığınızda gerekli eklenti ve bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eğer ben bu tür konularla ilgilenmiyorum, çok bilgi sahibi değilim veya bilgim yok diyorsanız, xml-sitemaps.com adresine girerek sitenizin haritasını oldukça kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.